درباره نوید

درباره من

من نوید قیطاسی هستم و سال ۱۳۷۴ به دنیا اومدم. بعد از گذروندن دوره ابتدایی و راهنمایی تو آزمون ورودی دبیرستان تیزهوشان شرکت کردم و بعد از قبولی به عضویت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در اومدم. سال 1392 هم وارد دانشگاه شدم و در دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری در رشته برق گرایش الکترونیک هواپیمایی تحصیلاتم رو ادامه دادم. این رشته را به دلیل علاقه زیاد به حوزه کنترل، هوافضا و رباتیک انتخاب کردم و نهایتاً تونستم دوره کارشناسی را به عنوان نفر اول رشته با معدل الف تموم کنم. (حسابی بچه درس خون بودماااا)

در کنار درس از سال 1388 مطالعه زبان انگلیسی را هم شروع کردم و بعد از گذشت 3 سال دیپلم زبان گرفتم. سال 1392 بعد از گذروندن دوره تربیت استاد تو آموزشگاه زبان تدریس زبان انگلیسی رو بصورت رسمی شروع کردم. سال ۹۵ هم بعد از اینکه نمره 7 آکادمیک آیلتس رو گرفتم وارد خانه آیلتس آفرینش شدم و بعد از قبولی تو دوره تربیت استاد آیلتس، تدریس این آزمون رو بصورت حرفه ای شروع کردم.

بخاطر همین تو این وبسایت تلاش کردم تا روی مهارتی از آزمون آیلتس کار کنم که اگه اصولش رو یادبگیریم، راحت تر از بقیه مهارت ها میتونیم توی زمان محدود نمره مون رو بالا بریم. این به این مفهوم نیست که کار راحتی داریم، بلکه سختیش کمتر از افزایش نمره تو مهارت هایی مثل Speaking و Writing هست. ضمن اینکه تجربه ام توی این چند سال بهم میگه که دیگه فقط با Skimming و Scanning و خوندن جملات اول و آخر پاراگراف ها نمیشه نمره خوب گرفت، چراکه آزمون داره روز به روز هوشمند تر بشه. توی دوره ها کلی مطلب جدید و خفن گفتم که با انجام دادن تمریناتی که میگم مطئنم که میتونید یه نمره عالی (منظورم از عالی حداقل 7 هست) بگیرید. در آخر بازهم تاکید میکنم که کار، کار آسونی نیست و کلی تلاش میخواد، ولی با یادگرفتن همه چیز شدنیه.

تدریس آیلتس رو به این دلیل دوست دارم که وقتی تو شرایط سخت کنار آدم ها هستی و به آنها کمک میکنی، هم خودت حس خوبی داری و هم حال آنها را خوب کردی. به همین دلیل خیلی از شاگردهای قدیمی من الان بهترین دوستانم هستند. امیدوارم که در این مسیر بتوانم به آدم های بیشتری کمک کنم.

:سوابق تدریس

- تدریس دوره های تخصصی مکالمه، گرامر و بحث آزاد ( آموزشگاه زبان های خارجی نصیر/ 1392 - 1395) - تدریس دروس ریاضی و فیزیک به زبان انگلیسی (دبیرستان مهر اول/ 1393-1394) - تدریس آزمون های Cambridge KET, Cambridge PET (دبیرستان مصباح نور/ 1394-1395 ) - تدریس دوره های تخصصی مدیران فنی آژانس های مسافرتی (آکادمی هوانوردی آوا/ 1396) - تدریس دوره های تخصصی زبان هوانوردی برای خلبانان (آکادمی هوانوردی آوا/ 1396) - تدریس خصوصی آزمون آیلتس (1394-تا کنون) - تدریس دوره های تخصصی آیلتس (خانه آیلتس آفرینش/ 1396-تا کنون)

:یک خاطره بامزه

اول و دوم مهر ماه سال 1388 در اولین روزهای ورود به مدرسه تیزهوشان بود که همه در کلاس نشسته بودیم و منتظر بودیم معلم زبان آقای حسینی برای اولین دفعه وارد کلاس بشن. آقای حسینی از در کلاس وارد شد و شروع کرد به انگلیسی صحبت کردن. من هم که تا آن روز دو تا جمله انگلیسی پشت سر هم نشنیده بودم، شروع کردم به سرخ و سفید شدن. تو قسمت معارفه که به زبان انگلیسی انجام میشد بدون اینکه من چیزی بگم آقای حسینی به فارسی به من گفت خودت را معرفی کن و هر چیزی دوست داری بگو. خب مثل اینکه از قیافه من فهمیده بود که زبان بلد نیستم. منم کلی خجالت کشیدم و خودم را به فارسی معرفی کردم. اون روز با 23 نفر از ۲۴ کلاس انگلیسی صحبت کرد و من تنها کسی بودم که از قیافه ام وخامت اوضاع را فهمیده بود و با من فارسی صحبت کرد. خونه که اومدم خیلی ناراحت بودم و روز بعدش رفتم که کلاس زبان ثبت نام کنم. آزمون تعیین سطح هم که تعریف کردن نداره راستش. چند روز بعد رفتم آموزشگاه و در اولین جلسه استاد بعد از احوالپرسی با بقیه دانشجوها که شاگردان ترم قبلش بودند از من درخواست کرد که شماره موبایلم را بگم. من هم که تو دوره راهنمایی عدد صفر را به انگلیسی یاد نگرفته بودم چند دقیقه فکر کردم و به فارسی گفتم صفر، بعد از چند دقیقه گفتم ناین (نُه) و بعداً بقیه شماره که حدود پنج، شش دقیقه طول کشید. این هم از روز اول کلاس زبان. بازم خیلی سرخورده شدم ولی تصمیم گرفتم که عزمم را جزم کنم و زبان را به خوبی یاد بگیرم. تا اینکه بعد از ۳ سال تونستم دیپلم بگیرم و سال بعد در دوره تربیت استاد قبول شدم و مشغول به تدریس شدم. خلاصه هرچقدر هم که زبان بلد نباشید از من بیشتر خجالت نکشیدید، پس از همین امروز اراده کنید و یادگیری زبان را شروع کنید.